Text Size
niedziela, październik 22, 2017
hirudoterapia larwoterapia Hirudoterapia Larwoterapia

Naturalne metody stosowane jako terapie wspomagające procesy leczenia organizmu. Pozwalają w naturalny sposób by chory organizm powrócił do równowagi.

Znaczenie wody

Woda stanowi jeden z podstawowych elementów potrzebnych do życia. Podczas trawienia rozpuszcza w sobie poszczególne składniki pokarmowe, które są następnie wchłaniane przez jelita i dostarczane do komórek. Jest przenośnikiem i regulatorem ciepła w organizmie, bierze udział we wszystkich procesach biochemicznych, zwilża błony śluzowe, gałkę oczną i zapewnia ruchliwość stawów. Woda stanowi u dorosłego człowieka 70% jego wagi.

Funkcje wody w organiźnie człowieka:

  • Rozpuszczanie pokarmu oraz jego transport
  • Wchłanianie pożywienia z jelit i odżywianie komórek
  • Usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii
  • Udział w reakcjach biochemicznych
  • Regulacja temperatury
  • Zwilżanie błony śluzowej, stawów, gałki ocznej.

Dlaczego coraz więcej mówi się o szkodliwości wód pitnych?

Woda jaką pijemy powinna być jak najlepszej jakości - czysta i pozbawiona jakichkolwiek domieszek. Jedyne dozwolone domieszki w wodzie to pierwiastki mineralne, które w naturalny sposób mogą się w niej znaleźć poprzez rozpuszczanie się sąsiadujących skał. Nalezy tutaj zwrócić uwagę, że woda nigdy nie była źródłem minerałów potrzebnych nam do życia, bowiem spożywanie ich z owocami i warzywami pokrywa 100% zapotrzebowania na nie. W warunkach miejskich zakłady uzdatniania wody dodają do wody chlor by wyeliminować chorobotwórcze bakterie, gdy mamy własne ujęcie wody sami musimy zadbać o ochronę bakteriologiczną.

* Dodatki na strone